پیام فرستادن
تماس با ما

تماس با شخص : ZHANG

شماره تلفن : 86-18137338517

WhatsApp : +8618137338517

Free call

اقدامات احتیاطی هنگام پردازش مواد میله تیتانیوم

May 22, 2023

اقدامات احتیاطی هنگام پردازش مواد میله تیتانیوم

رسانایی حرارتی اکثر میله های تیتانیوم بسیار کم است، فقط 1/7 فولاد و 1/16 آلومینیوم.بنابراین، گرمای تولید شده در فرآیند برش آلیاژ تیتانیوم به سرعت به قطعه کار منتقل نمی شود و یا توسط تراشه ها از بین نمی رود، بلکه در ناحیه برش انباشته می شود و دمای تولید شده می تواند تا 1000 درجه سانتیگراد باشد و باعث شود. لبه برش ابزار برای سایش، ترک خوردن و مرگ سریع.ایجاد لبه های ایجاد شده، ظاهر سریع لبه های فرسوده، به نوبه خود گرمای بیشتری در ناحیه برش ایجاد می کند و عمر ابزار را بیشتر کوتاه می کند.علاوه بر این، دمای بالای تولید شده در طول فرآیند برش، یکپارچگی سطح قطعات آلیاژ تیتانیوم را نیز از بین می برد و در نتیجه باعث کاهش دقت هندسی قطعه و پدیده سخت شدن کار می شود که به طور جدی استحکام خستگی آن را کاهش می دهد.

در حالی که خاصیت ارتجاعی آلیاژهای تیتانیوم می تواند برای عملکرد قطعه مفید باشد، تغییر شکل الاستیک قطعه کار در طول برش منبع قابل توجهی از ارتعاش است.فشار برش باعث می شود که قطعه کار "الاستیک" از ابزار خارج شود و دوباره بچرخد، به طوری که اصطکاک بین ابزار و قطعه کار بیشتر از عمل برش است.فرآیند اصطکاک همچنین گرما تولید می کند که به راحتی منجر به مشکل هدایت حرارتی ضعیف آلیاژهای تیتانیوم می شود.

آخرین اخبار شرکت اقدامات احتیاطی هنگام پردازش مواد میله تیتانیوم  0

به خصوص هنگام پردازش قطعات با دیواره نازک یا حلقه ای شکل که به راحتی تغییر شکل می دهند، این مشکل حتی جدی تر است.از آنجا که مواد قطعه کار توسط ابزار رانده می شود، تغییر شکل موضعی دیواره نازک از محدوده الاستیک برای ایجاد تغییر شکل پلاستیک فراتر رفته است و استحکام و سختی مواد در نقطه برش به طور قابل توجهی افزایش می یابد.در این زمان، ماشینکاری در سرعت برش تعیین شده اولیه بسیار زیاد می شود، که بیشتر منجر به سایش شدید ابزار می شود.با این حال، پس از تسلط بر دانش پردازش، سایش ابزارهای برش را می توان تا حدی کاهش داد تا کیفیت برش قطعات کار آلیاژ تیتانیوم بهبود یابد.عمدتاً به شرح زیر است:

1. برای کاهش نیروی برش، گرمای برش و تغییر شکل قطعه کار، تیغه‌ای با شکل هندسی زاویه مثبت اتخاذ کنید.

2. تغذیه ثابت را برای جلوگیری از سخت شدن قطعه کار حفظ کنید، ابزار برش باید همیشه در حالت تغذیه در فرآیند برش باشد، مقدار برش شعاعی آسیاب ae باید 30٪ شعاع باشد.

3. مایع برش فشار بالا و جریان بزرگ برای اطمینان از پایداری حرارتی فرآیند پردازش و جلوگیری از انحطاط سطح قطعه کار و آسیب ابزار به دلیل دمای بالا اتخاذ می شود.

4. لبه برش تیغه را تیز نگه دارید، ابزارهای کند باعث ایجاد گرما و سایش، آسان به شکست ابزار می شوند.

5. ماشینکاری آلیاژهای تیتانیوم در نرم ترین حالت ممکن، زیرا کار مواد پس از سخت شدن دشوارتر می شود و عملیات حرارتی باعث افزایش استحکام مواد و افزایش سایش تیغه می شود.

6. از شعاع نوک بزرگ یا پخ زدن برای برش بیشتر تیغه استفاده کنید.این کار نیروی برش و حرارت را در هر نقطه کاهش می دهد و از شکستگی موضعی جلوگیری می کند.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما