پیام فرستادن
تماس با ما

تماس با شخص : ZHANG

شماره تلفن : 86-18137338517

WhatsApp : +8618137338517

Free call

فرآیند عملیات حرارتی آلیاژ تیتانیوم

October 31, 2022

آخرین مورد شرکت فرآیند عملیات حرارتی آلیاژ تیتانیوم

ویژگی های آلیاژهای تیتانیوم عمدتاً عبارتند از: چگالی کوچک، استحکام کششی بالا، سختی بالا، مقاومت در برابر خوردگی خوب، عدم مغناطیسی، هدایت حرارتی کوچک، محدوده دمای کاری گسترده و عمر طولانی.آلیاژهای تیتانیوم می توانند با تنظیم فرآیند عملیات حرارتی، ترکیب فاز و سازماندهی متفاوتی را به دست آورند و در نتیجه عملکرد متفاوت را تقویت کنند.به عنوان مثال، بازپخت می تواند استرس را از بین ببرد، انعطاف پذیری و بافت پایدار را بهبود بخشد.محلول جامد و به موقع بودن ابزار اصلی برای بهبود استحکام آلیاژ است.در زیر برخی از دانش های اولیه در مورد عملیات حرارتی وجود دارد:

1. آتش مثبت: قطعه کار را تا نقطه بحرانی گرم کنید، پس از مدت زمان معینی در هوا خنک شود و فرآیند عملیات حرارتی بافت بافت مروارید را به دست آورید.

2. گرم: ابتدا قطعه کار را تا نقطه بحرانی گرم کنید.پس از حفظ حرارت برای مدتی، به آرامی (یا در ماسه یا آهک خنک می شود) با کوره خنک می شود تا در هوای زیر 500 درجه خنک شود.

3. عملیات حرارتی محلول: آلیاژ را تا دمای ثابت آلیاژ تا ناحیه تک فاز با دمای بالا گرم کنید، به طوری که فاز اضافی به طور کامل در محلول جامد حل شود و سپس به سرعت خنک شود تا فرآیند عملیات حرارتی به دست آید. محلول جامد اشباع

4. زمان: پس از عملیات حرارتی محلول در آلیاژ یا تغییر شکل پلاستیک سرد، زمانی که در دمای اتاق قرار می گیرد یا کمی بالاتر از دمای اتاق است، عملکرد آن در طول زمان تغییر می کند.

5. درمان محلول محلول: فازهای مختلف را در آلیاژ حل می کند، محلول جامد را تقویت می کند و چقرمگی و مقاومت در برابر خوردگی را بهبود می بخشد، تنش و نرم شدن را از بین می برد تا به پردازش و شکل گیری ادامه دهد.

6. فایر بک: دمای مناسب قطعه کار خاموش کننده را برای مدت معینی در زیر نقطه بحرانی نگه دارید و سپس آن را با روشی خنک کنید که شرایط لازم برای به دست آوردن بافت مورد نیاز و عملکرد فرآیند عملیات حرارتی را برآورده کند.

7. Quenching و Tempering: عملیات حرارتی همراه با ترکیبی از کوئنچ و بازیابی دمای بالا به طور کلی برای اشاره به درمان تنظیم کیفیت استفاده می شود.عملیات رشد به طور گسترده در بخش های مختلف ساختاری مهم که تحت شرایط بار بالا کار می کنند، مانند میله های پیوند، پیچ و مهره، چرخ دنده ها و شفت ها استفاده می شود.

8. جوشکاری: فرآیند عملیات حرارتی حرارت دادن دو نوع قطعه کار و ذوب دو نوع قطعه کار استفاده می شود.

آخرین مورد شرکت فرآیند عملیات حرارتی آلیاژ تیتانیوم  0آخرین مورد شرکت فرآیند عملیات حرارتی آلیاژ تیتانیوم  1

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما