پیام فرستادن
تماس با ما

تماس با شخص : ZHANG

شماره تلفن : 86-18137338517

WhatsApp : +8618137338517

Free call

فرآیندهای آماده سازی آلیاژ TZM

September 19, 2022

آخرین مورد شرکت فرآیندهای آماده سازی آلیاژ TZM

آلیاژ TZM (آلیاژ مولیبدن-زیرکونیوم-تیتانیوم) یکی از سوپرآلیاژهای رایج در آلیاژهای مبتنی بر مولیبدن است.آلیاژ TZM دارای ویژگی های نقطه ذوب بالا، استحکام بالا، مدول الاستیک بالا، فشار بخار کم، هدایت الکتریکی و هدایت حرارتی خوب، مقاومت در برابر خوردگی قوی، خواص مکانیکی خوب در دمای بالا و غیره است و دارای طیف گسترده ای از کاربردها در بسیاری از موارد است. زمینه های.روش های متداول تهیه آن شامل ریخته گری قوس الکتریکی و متالورژی پودر می باشد.

روش ذوب و ریخته‌گری قوس عمدتاً از ذوب قوس و ریخته‌گری مواد مولیبدن خالص استفاده می‌کند و مقدار معینی از عناصر آلیاژی مانند Ti و Zr را با توجه به درصد وزن اضافه می‌کند و سپس روش ریخته‌گری معمولی را برای به دست آوردن محصولات آلیاژی TZM اتخاذ می‌کند.روش متالورژی پودر متداول ترین روش آماده سازی است که عمدتاً از پودر مولیبدن با خلوص بالا، پودر TiH2، پودر ZrH2، پودر گرافیت و مخلوط کردن یکنواخت آنها به نسبت، تشکیل با پرس ایزواستاتیک سرد و سپس تف جوشی در دمای بالا برای به دست آوردن استفاده می شود. جای خالی TZMپس از آهنگری بیلت در دمای بالا، نورد گرم در دمای متوسط، بازپخت و صیقل دادن، می توان TZM نهایی را به دست آورد.

در میان آنها، محصولات آلیاژی TZM تولید شده توسط فرآیند متالورژی پودر دارای ترکیب شیمیایی پایدار و خواص مکانیکی و فیزیکی خوبی هستند.علاوه بر این، استفاده از این روش می تواند در هزینه استفاده از تجهیزات تولید در مقیاس بزرگ صرفه جویی کند، چرخه تولید را کوتاه کند، مصرف انرژی را کاهش دهد، ظرفیت تولید و بازده را دو برابر کند، هزینه آماده سازی محصولات آلیاژی TZM را تا حد زیادی کاهش دهد و عملکرد هزینه آنها را بیشتر بهبود بخشد.

آخرین مورد شرکت فرآیندهای آماده سازی آلیاژ TZM  0آخرین مورد شرکت فرآیندهای آماده سازی آلیاژ TZM  1

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما